Masáže Šurany

Prečo masáž?

V dnešnej uponáhlanej dobe plnej stresu je dôležité občas spomaliť a nechať svoje telo zregenerovať. Takmer každý z nás má pocity únavy, bolesti chrbtice, krčných svalov, krížov, boľavé či opuchnuté nohy, časté migrény, či bolenie ”celého tela”.

Dá sa to zmierniť relaxáciou, cvičením či spánkom. Ďalšou a veľmi účinnou pomocou je masáž. Masáž zahŕňa systematické ťahy, natieranie a masírovanie mäkkých tkanív tela v snahe dosiahnuť stav totálneho relaxu. Masáž udržuje stabilitu a zvyšuje výkonnosť skoro vo všetkých hlavných systémoch ľudského tela. Masážou možno pozitívne ovplyvniť svalstvo, krvný, lymfatický, nervový a respiračný systém. Za najväčší prínos masáži však možno označiť práve relaxačný účinok, ktorý má masáž na svalové napätie. Plynulé ťahy a masírovanie svalstva uvoľňujú napätie, kĺby a zlepšujú krvný obeh, a toto všetko je iba prínosom pre celkové zdravie jednotlivca. Masáž (doslovný preklad: hnetenie, trenie) predstavuje jednu z najstarších foriem liečebnej terapie, ktorá sa datuje už od čias starovekej Číny a 3000 rokov starej egyptskej medicíny.

Ak doprajeme svalom relaxáciu v podobe masáže, podporíme tým cirkuláciu krvi i lymfy a zamedzíme opúchaniu končatín. Masírovanie tiež zjemňuje jazvy a zmierňuje netypický zrast tkanív. Masáž ako aj cvičenie priamo vplýva na obehový systém. Masáž rozširuje krvné cievy - vlásočnice, čím sa zlepšuje krvný obeh.

Účinky klasickej masáže:

- pomáha udržiavať zdravie a odbúravať emociálny stres

- pôsobí uvoľňujúce a relaxačne

- odstraňuje odumreté bunky pokožky, uvoľňuje póry, čím 

  umožňuje pokožke dýchť

- uvoľňuje napäté svalstvo a pomáha odstrániť

- zatvrdliny (spazmy) na svaloch

- prekrvuje kožu, čím dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka,
  živín a ochranných látok - podporuje krvný a lymfatický obeh

- odplavuje odpadové látky z tela

- vyživuje kĺby a pôsobí preventívne proti artróze.

Medová- detoxikačná  masáž


"Naše telo hromadí  jedy zo životného prostredia, potravín a liekov..."
an image

Technika medovej masáže pochádza z ruského ľudového liečiteľstva. V spojení s technikou uvoľnenia, resp. zrýchlenia toku lymfy predstvuje výborný spôsob ako svoje telo detoxikovať.

Použitie medovej masáže je vhodné pri vyčerpaní a slabosti v dôsledku stresu, starnutia alebo ochorenia, pri napätí, nervových poruchách a stavoch nepokoja. Technikou medovej detoxikačnej masáže sa odstraňujú usadeniny, ktoré telo nahromadilo vo svojich tkanivách. Medová masáž pôsobí do hĺbky tkanív. Je vhodná k použitiu tiež pri kĺbových ochreniach, ako je reumatizmus alebo artróza. Naše telo hromadí dokonca jedy zo životného prostredia, potravín a liekov. V priebehu rokov sa ukladajú nielen v mäkkých tkanivách, ale i v kostiach, pokiaľ sa ich telo nedokáže zbaviť iným spôsobom s pomocou vlastných vylučovacích orgánov, predovšetkým ľadvín, čriev, pľúc a pokožky.

Počas detoxikačnej masáže sa Vašej pokožke, hlavne na problémovych miestach vytvorí žuvačkovitá hmota. Čím je táto žuvačkovitá hmota tmavšia, tým je v tele usedných viacej toxínov a škodlivých látok. U silných fajčiarov a ľudí, ktorí vedú  nezdraví spôsob života je táto hmota až hnedastá. Prídte sa presvedčiť ako na tom ste.Myofasciálna masáž


an imageMyofasciálna uvoľňovacia terapia je pokročilá forma práce s telom, ktorá ma potenciál hlboko ovplyvniť každý sval, kosti, nervy, krvné cievy, orgány a bunky v tele. Najzaujímavejším aspektom tohto systému je, že nepokrýva a neprepája určité časti, ale je jednou štruktúrou, ktorá existuje v jednom celku od hlavy k nohám bez prerušenia. Myo - sval, Fascia - obal.


Bankovanie 


Bankovanie ako liečebná metóda siaha svojim pôvodom až do stredoveku. Počas svojho vývoja prešla viacerými zmenami. Napríklad v minulosti sa viac používalo tzv. mokré bankovanie, pri ktorom museli kožu najskôr narezať a až potom sa prikladala banka. Podstatou tohto procesu bolo zachytiť a vytiahnuť nahromadenú krv, nežiadúcu v danom mieste ľudského tela.
Bankovanie wellnes Aquamarín kupalisko Podhájska

V dnešnej podobe už bankovanie nie je také "drastické". V súčasnosti fyzioterapeuti používajú bankovú masáž a suché bankovanie, ľudia často dosahujú stav hlbokej relaxácie.

Základným princípom pri bankovaní je vytvorenie podtlaku a sania, čím sa dosiahne uvoľnenie stuhnutého svalstva, prekrvenie tkanív, zvýšená hydratácia, odtok nadbytočných tekutín a toxínov otvorením lymfatických ciest. Sklenená banka rôznej veľkosti sa prikladá na kožu nahriata z vnútra teplým vzduchom a podtlak sa vytvorí ochladením tohto teplého vzduchu.

Pri bankovej masáži sa dostaví pocit osvieženia, zároveň dochádza k hĺbkovej úrovni liečenia pomocou nabudenia nervového systému. Stimuluje pokožku tým, že zvyšuje cirkuláciu krvi a prívod kyslíka do okolia postihnutého miesta, vyčlení tkanivové vrstvy a odvodní lymfy. Tým podporí hladký vzhľad a zdravý lesk pokožky. Jej schopnosť vykonávať prospešné funkcie je však oveľa hlbšia. Uvoľňuje svaly a stimuluje odstraňovanie zrazenín v tkanivách a orgánoch.
Vplyv na pokožku

Podtlak vzniknutý v sklenenej banke pôsobí priamo na vlasové cibuľky a rozširuje krvné cievy. Ťahom banky po koži sa zrýchli tkanivový metabolizmus, čím sa zlepšuje činnosť potných a mazových žliaz.
Vplyv na svaly

Ťah spôsobuje aktiváciu krvných ciev vo svaloch, čím sa dosiahne relaxácia svalového tkaniva. Postupne dochádza k uvoľneniu stiahnutých a bolestivých partií.
Vplyv na kĺby

Najlepšie výsledky dosahuje bankovanie pri liečení reumatizmu. Zvyšuje sekréciu synoviálnej tekutiny, potrebnej pre tvorenie maziva v kĺboch, taktiež prekrvovanie kĺbov. Zvyšuje funkčnosť a pohyblivosť tak ako kĺbov, tak aj svalov.

Reflexná  masáž chodidla


Reflexná masáž chodidla - Masažné štúdio LISKA Podhájska - RadavaReflexná masáž chodidiel využíva tlak a masáž reflexných zón na chodidle. Je známe, že naše chodidlo predstavuje celé ľudské telo. Mnohé body sú umiestnené na oboch chodidlách párovo. Body na pravom chodidle pravdepodobne zodpovedajú častiam na pravej strane tela, body na ľavom chodidle zodpovedajú tým častiam, ktoré sú na ľavej strane tela. Existuje však niekoľko bodov, ktoré sa nachádzajú len na jednom chodidle (body pre srdce, slezinu a žlčník).

 

Účinok:
relaxácia
zlepšenie krvného obehu
obnovenie funkcie zablokovanej nervovej sústavy
poruchy pohybového systému
zablokovaná krčná chrbtica
bolesti všetkých veľkých kĺbov
migrénozné stavy
Diagnostický a terapeutický účinok

 
Kontraindikácie:
akútne horúčkovité ochorenia
infekčné ochorenia
hnisavé ochorenia kože
plesne
infekcie
gravidita

Reflexná segmentová masáž


an imageV ponuke máme 4 masážne zostavy zamerané na uvoľnenie a okamžitú úľavu od bolesti, spazmov chrbta, bolesti hlavy, pri únave a preťaženosti, pri vertebrogénnych, ale aj iných ochoreniach.  Konkrétnu zostavu odporúčame vybrať až po vykonaní diagnostických hmatov masérom, resp. po odporúčani lekára.

Masážne zostavy:
ZOSTAVA PRE HLAVU a ŠIJU
ZOSTAVA PRE CHRBÁT /DORZÁLNA/


Reflexná masáž patrí do skupiny liečebných metód.  Vykonáva sa na tele klienta s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách.

 Liečený účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka.
 Pri masáži sa drážia receptory, a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Tu sa spracúvajú a odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože, podkožia, na svaly alebo do orgánov.

Cieľom masáže je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, fascii, svaloch, perioste a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou. Reflexnou cestou sa dosahujú liečivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením.

Tepelná terapia - rašelinový zábal


an image
Rašelinový zábal sa používa prikladaním na postihnuté miesta a prikryje sa teplou poduškou zohriatou na teplotu do 60°C. Tepelná zotrvačnosť je niekoľkokrát väčšia ako pri vode. Tieto zábaly sa doručujú používať pri svalových preťaženiach, na celkové uvoľnenie svalstva, pôsobia aj pri poruchách látkovej výmeny a pri poruchách pohybového ústrojenstva.

 Rašelina je podávaná v polopriepustných, membránových igelitových vreckách, ktoré sú určené na jednorázové použitie. Z vonkajšej nepriepustnej strany sa na vrecko s rašelinou priloží zohriaty nosič tepla, ktorý rašelinu postupne prehrieva až na požadovanú teplotu 44 stupňov Celzia na tele pacienta. Zábal zlepšuje prekrvenie, činnosť svalstva, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov a posilňuje imunitu. Rašelinový zábal je nevhodný pre pacientov s ochoreniami srdca a ciev, po mozgových príhodách a po onkologických operáciách.

Zábal odporúčame pri :
bolestiach kĺbov a chrbtice,
remumatických ochoreniach,
artróze,
svalovej kontraktúre,
ochorenia dýchacích ciest,
obehové choroby,
ochorenia trávacieho ústrojenstva, metabolických chorôb,
urologických chorôb,
nervových a gynekologických chorôb

Lávové kamene


an imageVeľmi príjemná a uvoľňujúca masáž  za použitia pravých lávových kameňov zbieraných z riek  v okolí sopiek v Južnej Amerike.
Táto masáž využíva prírodnú silu. Kamene prehrievajú, energetizujú svaly, meridiány a reflexné zóny, pomocou energie z hlbín zeme.                                         


 
Tešíme sa na Vašu návštevu.


an image